Увага!!! Навчальний центр працює як в онлайн так і офлайн режимі. Можливо навчання у всіх наших 6-ти філіях! У зв'язку з COVID-19, навчання в групах не більш двох чоловік. Також, Ви можете записатись на курси online! Бажаємо міцного здоров"я та 36,6.

Школа психології в Києві. Як формується психіка людини: частина 2 - Онлайн курси

Формування мислення

У першій частині (https://itstolytsa.ua/uk/blog-ua/147-psykholohiia/2436-kurs-praktichnoji-psikhologiji-yak-formuetsya-psikhika-lyudini-chastina-1) ми вже писали, що десь в три роки дитина переводить зовнішню мову батьків, яка супроводжувала всі її дії, у внутрішню мову. Він інтроектує (тобто вбирає) їх поняття, а потім і своє "я". Спочатку його мислення про світ існує у вигляді площини. Є просто люди і їх функції "за замовчуванням": мама любить, тато вчить, бабуся балує, друг ділиться, ворог не ділиться. Якщо послідовність порушено, наприклад, мама б'є, а значить - не любить, дитина просто захоче іншу "маму".

Вже в пубертатному періоді з площини мислення перетворюється на простір. Дитина починає розуміти, що все не так однозначно, що реальність куди складніше, у інших людей є свої почуття і вони часто діють всупереч бажанням самої дитини.

Когнітивні схеми

  • Суспільне середовище

Суспільство дає нам інструкції, які ми засвоюємо. Коли ми мислимо площиною (дивіться вище), то інструкції існують в примітивному вигляді. Коли з'являється складний простір мислення, інструкції перетворюються.

Наведемо зрозумілий приклад: поділ людей на "хлопчиків" і "дівчаток". Дітям дають однозначні інструкції, як себе поводить хлопчик, а як дівчинка. У різних суспільствах різні інструкції. Там, де дівчата досі в нижчому положенні, їх вчать бути поступливими, значить залишаються відповідні нейрони (читайте першу частину матеріалу), а нейрони, що відповідають за напористість характеру, відмирають.

  • Мікросередовище

Це сім'я дитини. Вона теж дуже впливає на розвиток психіки. Це склад сім'ї, ставлення матері і батька до дитини, ролі в родині (ієрархія ролей). Якщо мама вважає тата головою сім'ї, то і у дитини формується відповідна установка.

Потрібно відзначити і запам'ятати, що не тільки інструкції впливають на структуру нейронів, а й генетика. Тобто у формуванні психіки бере участь і генетична схильність, і вплив соціального середовища (оточення і сім'ї).

Емоції

Виникнення і розвиток емоцій (страху, радості, інтересу, горя і т.д.) теж міцно пов'язане і з навчанням дитини оточуючими та батьками, і з нейрофізіологією. Наприклад, дитина не навчиться посміхатися, поки в мозку не сформується нейрони, які відповідають за зір. Коли вона зможе побачити і розрізнити усміхнені обличчя батьків, то і сама почне радісно посміхатися, повторюючи за ними.

Остання частина з посиланням https://itstolytsa.ua/uk/blog-ua/147-psykholohiia/2439-navchannya-na-psikhologa-yak-formuetsya-psikhika-lyudini-chastina-3. Якщо втомилися читати, записуйтеся на наш курс з психології, програму навчання теж залишаємо тут: https://itstolytsa.ua/uk/kursy-ua/kursy-osobystoho-rozvytku/psykholohiia.

Запис на курси

Передзвонити ?