Увага!!! Навчальний центр працює як в онлайн так і офлайн режимі. Можливо навчання у всіх наших 6-ти філіях! У зв'язку з COVID-19, навчання в групах не більш двох чоловік. Також, Ви можете записатись на курси online! Бажаємо міцного здоров"я та 36,6.

Навчання на психолога. Як формується психіка людини: частина 3 - Онлайн курси

У двох попередніх частинах ми дійшли до того моменту розвитку психіки, коли дитина вже наближається до пубертатного періоду, у неї сформована структура нейронів, що визначає її схильності, а значить, вона шукає своє місце в суспільстві (згадуйте культурно-історичну психологію з першої частини: https://itstolytsa.ua/uk/blog-ua/147-psykholohiia/2436-kurs-praktichnoji-psikhologiji-yak-formuetsya-psikhika-lyudini-chastina-1).

 

Референтні групи

Отже, є структура нервових клітин, працює мислення, емоції, засвоюються когнітивні схеми. Однією з таких схем є сексуальність, яка досягає своєї активності в пубертатному періоді. До цього моменту батьки повинні повністю випустити дитину в суспільство, тому що шукати партнера в сім'ї заборонено.

І тут, в суспільстві, ми зустрічаємо інших людей, які сформували свої групи (круті хлопці, вигнанці і т.п.) Щоб успішно увійти в ту чи іншу групу і знайти партнера, потрібно засвоїти знання і побудувати наступні когнітивні установки (схеми) . Наприклад, що крутими хлопцями дівчата вважають тих, хто робить щось протиправне.

Продовжуємо з нейрофізіологією й мисленням

Нейрони досі обростають зв'язками в нашому мозку і так до 25 років. З 21 року людина мислить вже не тільки просторово, як в пубертатному періоді (дивіться частину 2: https://itstolytsa.ua/uk/blog-ua/147-psykholohiia/2437-shkola-psikhologiji-v-kievi-yak-formuetsya-psikhika-lyudini-chastina-2). Людина починає чітко уявляти своє майбутнє, тому вже не так сильно страждає від розставань, вона усвідомлює, що в майбутньому може зустріти іншого партнера.

Тільки в 25 років у нас повністю сформована мережа нейронів. На цьому етапі людина може формувати в голові загальну картинку світу, побудувати зв'язки між об'єктами, вираховувати їх значущість. За це в основному відповідають так звана дефолт система мозку і система виявлення значущості.

У 11 років, коли ми намагаємося сформувати соціальний простір, розташувати там людей і себе самих (інформація в частині 1), дефолт система ще не повністю сформована. Чим старше ми стаємо, тим складнішими абстрактними поняттями, зв'язками ми можемо заповнити цей простір. Звідки народжується здатність до абстракції?

  • Дрібна моторика

Цей компонент відповідає за усвідомлення дитиною простору. Не через зір, який насправді плоский, а через тактильні відчуття і діяльність в матеріальному (не віртуальну) світі ми розуміємо, що існує об’єм.

Ось так. Дрібна моторика розвинула тім'яну частку, яка входить в дефолт систему мозку. Ми навчилися на рівні абстракції створювати об'ємні об'єкти. Ми можемо будувати внутрішній світ і соціальний простір. Ми можемо за потреби діставати з голови абстрактні об'єкти і застосовувати знання про них.

Якщо втомилися читати, записуйтеся на наш курс з психології, програму навчання теж залишаємо тут: https://itstolytsa.ua/uk/kursy-ua/kursy-osobystoho-rozvytku/psykholohiia.

Запис на курси

Передзвонити ?