Курси психології для початківців Чи може людина відмовитися від цінностей: частина 1 - Онлайн курси

 

Що скажете, чи зможе людина, що весь час говорить правду і поважає чесність в людях найбільше, в один день взяти і без дозволу залізти в чужий телефон?

Почнемо з питання, а з чого ми взагалі зробили висновок, що ця людина весь час говорить правду і тільки з чесними людьми має справу?

 

Фундаментальна помилка атрибуції

Ми схильні поспішно привласнювати людям якісь риси, спостерігаючи за ними лише в невеликій кількості життєвих ситуацій. А буває так, що лише одна ввідна в життєвій ситуації кардинально змінює принципи, якими керується індивід.

Зараз ви сидите з найдобрішою дівчиною на світі, але не чуєте, як вона грубіянить рідним. Або слухаєте сміливі і хоробрі плани друга, захоплюючись його силою духу, а потім він жалібно ниє вам на вухо, тому що важко підніматися вгору з таким рюкзаком за плечима.

Від чого залежать принципи

Як вже було сказано вище, перший фактор впливу це

  • ситуація.

Є ще другий фактор. І це

  • суспільні стандарти.

Ви напевно вже помічали, яка краса цінувалася в різні епохи. Адже в мозку людини нічого не додалося, а стандарти краси змінюються. Але краса це ще не настільки важлива для суспільства сфера регулювання. Що дійсно важливо, так це визначити, яка поведінка правильна, а яке ні.

Потрібен загальний порядок поведінки, правила, яких вчать з дитинства "ось це добре ти вчинив", а "так робити не можна". Проблема в тому, що цінності взагалі важко чітко позначити. Спробуйте обговорити з кимось, що таке справедливість. Навряд чи прийдете до однозначної загальної відповіді.

Навіщо нам цінності

Якщо все це настільки надумано, то навіщо ми взагалі використовуємо цінності? Людям просто хочеться, щоб у всій цій складній круговерті реальності інші поводилися відповідно до їх власної логіки.

Ну а оскільки не можна іншому насильно прищепити свою цінність, то ми просто з їхньою допомогою захищаємо себе. Другу сподобалася моя дівчина, він більше не друг, дівчина відповіла другу взаємністю - значить вона легкої поведінки і все в такому роді.

У другій частині описали, як наші ж цінності стають для нас проблемою: https://itstolytsa.ua/blog/100-psikhologiya/1336-kursy-psikhologii-v-kieve-povyshenie-kvalifikatsi.

Якщо втомилися читати, записуйтеся на наш курс з психології, програму навчання теж залишаємо тут: https://itstolytsa.ua/uk/kursy-ua/kursy-osobystoho-rozvytku/psykholohiia.

Запис на курси

Передзвонити ?