Курсы для психологов. Процесс мышления - Онлайн курсы

У цьому блозі ми ділимося інформацією з курсу IT Столиці: https://itstolytsa.ua/uk/kursy-ua/kursy-osobystoho-rozvytku/psykholohiia. Розглянемо, що таке мислення і які операції відбуваються в мисленні людини.

Визначення мислення

Коли людина стикається з предметами і явищами, вона фіксує їх властивості та відносини між ними у вигляді знання (поняття, судження, умовиводи). Цей процес в людській психіці називається мисленням.

Операції мислення

Обробка інформації про предмети і явища, що надходить в мозок, відбувається за допомогою операцій. Вони перетворюють інформацію в знання.

  • Аналіз

У всіх бувало таке, що зрозуміти явище або предмет можна було тільки розділивши його в думках на частини або виділивши в ньому сукупність ознак. Наприклад, явище комунікація не можна зрозуміти, заздалегідь не розклавши його на складові мовець, повідомлення, канал передачі повідомлення і аудиторія мовця.

  • Синтез

Це протилежний аналізу процес. Тобто частини або аспекти навпаки об'єднуються в одне ціле. У цій операції людина намагається знайти смислові зв'язки. Наприклад, можна об'єднати явища пар і лід як агрегатні стани рідини.

  • Абстракція

Це мислення особливо характерно для програмістів. Така операція дозволяє виділити тільки найважливіші ознаки, не відволікаючись на несуттєві. Якби люди не мали навички абстракції, вони не змогли б придумати цифри для позначення кількості предметів. Ми абстрагуємося від самих предметів і просто виводимо за допомогою символу їх число.

  • Узагальнення

Це коли багато окремих предметів і явищ ми зводимо в одну категорію на основі істотних ознак.

  • Конкретизація

Протилежний узагальнення процес. З усієї сукупності об'єктів ми виділяємо той, який володіє особливими ознаками.

  • Систематизація

Об'єкти мислення упорядковуються відповідно до груп на основі істотних схожих або різних ознак.

Всі ці операції мислення відбуваються в зв'язку одне з іншим і складають складний розумовий процес.

На курсі ми докладно розглядаємо, як психологічні особливості людини впливають на перебіг процесу мислення в свідомості особистості. Посилання на програму навчання залишаємо тут: https://itstolytsa.ua/uk/kursy-ua/kursy-osobystoho-rozvytku/psykholohiia.

Запис на курси

Передзвонити ?