Чи повинна робота бути задоволенням - Онлайн курсиПричина отримання задоволення від роботи

Щоб зрозуміти, добре чи погано отримувати задоволення на робочому місці, розберемося, де коріння цього відчуття. Воно походить від мотивації. Що мотивує співробітника компанії виконувати свою роботу?

 

 

  • Автономія

Важливо відчувати, що бути на цьому місці, виконувати ці обов'язки - власний вибір співробітника. Людина на роботі повинна мати певний ступінь впливу на прийняття рішення, відчувати, що її передано частину контролю.

  • Належність

Це потреба належати до чогось більшого, ніж ми є самі по собі. Вона задоволена, якщо в компанії співробітники і менеджери підтримують контакт, наче в колі друзів.

  • Компетентність

Ми природньо хочемо розібратися в своїй професії, адже це допомагає відчути себе у змозі впоратися з життєвими завданнями. Але що відчуває співробітник, який бачить, як всі ресурси для розвитку, програми навчання віддаються топ-менеджменту? Дуже схоже на застарілу шкільну систему, в якій нагороджуються тільки перші учні в класі, а тих, що тягнуться вперед, залишають без адекватного зворотного зв'язку.

Люди відчувають штучність всіх цих програм стимулювання розвитку і заохочення, а в результаті втрачають свою природну мотивацію і задоволення від роботи.

Можемо зробити висновок, що відчуття задоволення трьох цих потреб дарує людині радість від роботи. Оскільки вони безпосередньо пов'язані з мотивацією, задоволення на робочому місці, очевидно, важливе і необхідне.

Ну добре, а чи є в реальності такі авторитетні компанії, які наголошують на важливості цих принципів і намагаються приносити задоволення співробітникам?

Ось реальні приклади

На території офісу Kodak була встановлена ​​спеціальна кімната для працівників, яку назвали "сміховою". Вони приходили туди, коли з'являлася потреба, і хоча б на деякий час могли відволіктися від проблем і зарядитись позитивними емоціями.

Управління Autodesk дозволило всім своїм працівникам приводити на робоче місце домашніх тварин.

У найвідомішому українському рекламному агентстві Banda Agency співробітники займають кожен день будь-яке можливе робоче місце за бажанням. Та й самі робочі місця неформальні. Подивіться фотографії з їхнього офісу, наше улюблене - робочий стіл в басейні.

Отже, не думайте, що чекати задоволення від роботи необгрунтовано. Шукайте способи, як задовольняти свої потреби, щоб відчувати мотивацію до роботи. Або вибирайте іншу, більш інноваційну організацію.

Запис на курси

Передзвонити ?