Не тільки праця: чому одні досягають успіху, а інші ні - Онлайн курси

У цьому матеріалі ми розповімо вам дві історії з безлічі, описаних в книзі "Неординарні історії успіху" Малкольма Гладуэлла. Ці історії доводять, що успіх так само залежить від збігу сприятливих обставин, як і здібності людини. Тільки за умови перетину двох цих чинників в світі з'являються ті, кого ми називаємо геніями. Пропонуємо простежити цю закономірність в двох абсолютно різних сферах: спорті і програмуванні.


Канадські хокеїсти

Як потрапити в зоряний склад хокейної команди? Думаєте, туди потрапляють спортсмени у найкращій фізичній формі? Почасти це так. Але потрібно звернути увагу на ще один важливий фактор. Відбір в хокейні групи йде за віком, до 1 січня. Уявіть, дитина пройшла в команду (1 січня) у віці дев'яти років, а в кінці січня їй вже виповнюється десять. У той же час багатьом іншим дітям, які теж до 1 січня потрапили в команду, десять років виповниться набагато пізніше, наприклад, в листопаді - аж через 10 місяців.

Тобто різниця у фізичній формі між дитиною, якій виповнилося десять років в січні, і дитиною, якій виповнилося десять років аж в листопаді, велика. У цей період тренери якраз починають відбирати гравців в елітні склади. Ті, хто був відібраний, беруть участь в більшій кількості ігор, займаються з найкращими наставниками, тренуються в кілька разів більше. І ось так з самого початку не надто велика різниця у віці переростає у величезну різницю в майстерності.

Каприз системи, за якою в ряди кращих відбирають тих, хто народився в певну пору року, грає роль в успіху спортсмена. Така закономірність, хіба що з іншими відповідними періодами для народження, діє і в інших видах спорту.

Автор ОС UNIX, співзасновник Sun Microsystems

Один з найвідоміших учених і розробників в історії комп'ютерів, Білл Джой, теж зобов'язаний своєму успіху деяким обставинам. Варто для справедливості сказати, що він також мав дійсно видатні здібності, хотів стати інженером, математиком, наполегливо вчився. Натрапивши до комп'ютерного центру у своєму інституті (Мічиган), він вирішив стати програмістом. І став.

Так ось, коли Джой починав програмувати, програми писалися дуже виснажливим способом - за допомогою картонних карток (перфокарт) з послідовністю дірочок. Потім програміст шукав обчислювальну машину (вони були далеко не у кожного), а вже потім віддавав картки оператору, який записував людину в чергу. Якщо в процесі виконання команд з картки була виявлена ​​якась помилка, всі картки доводилося забирати і переробляти. І так можна було писати код менше години, а потім перевіряти і чекати результат кілька днів. Як тут практикуватися?

Так ось, в Мічиганському університеті, лише одному з декількох в США, керівництво вирішило закупити комп'ютери з новою системою поділу часу. Тобто програмісти могли там працювати без перфокарт, не чекаючи своєї черги на перевірку коду. Комп'ютерний центр в університеті був відкритий 24 години на добу. Тим не менш кожному програмісту дозволяли працювати в день не більше години! Але навіть і тут Джою пощастило. Через помилку в системі, коли студент вказував (t = k), повідомляючи під час запису, скільки часу збирається провести за комп'ютером, відлік часу не починався.

Помітили, скільки можливостей? Далекоглядне управління університету, яке закупило нову систему поділу часу, відкритий 24/7 комп'ютерний центр для студентів, помилка з часом (t = k). Так, Білл Джой був дуже здібним, але спочатку у нього повинні були з'явитися обставини, що дозволили б розкрити ці здібності.

Ми не радимо вам шукати причини своїх невдач в обставинах, навпаки, ми радимо шукати всюди можливості, які допоможуть досягти успіху.

Запис на курси

Передзвонити ?