Ретуш фотографії в Фотошопі: інструкція. Навчальний Центр

 

Ми вже писали в одному з матеріалів, що ретуш можна розділити на косметичну, композиційну і предметну. У цій статті дамо загальні алгоритми з ретуші фотографії для косметичного напрямку. Застосувати повний алгоритм під керівництвом ретушера-практика можна на курсі ретуші IT Столиці.


 

Інструкція з косметичної ретуші

 1. Якщо це необхідно, відкоригуйте експозицію, баланс білого, насиченість, кольору, контрастність. Звичайно, ретушер не повинен працювати з повністю невдалим по виконанню кадром. Суть обробки полягає в додаванні виразності, а не повній трансформації поганого зображення в хороше.
 2. Проведіть аналіз фотографії. Для того, щоб якісно оцінити фото, потрібно володіти базою знань з побудови композиції, світлотіней і навіть з анатомії людини. Позначте все, що потрібно виправити, на окремому шарі.
 3. Зробіть цифрову пластику форм, зачіски або рис обличчя за допомогою фільтра Liquify.
 4. Створіть допоміжні шари (затемняючий, освітлюючий і чорно-білий). Перемикаючись між ними, будете краще бачити, які ділянки зображення занадто світлі або темні, які є недоліки.
 5. Створіть шари з режимами накладення «звичайний», «darken» і «lighten». У звичайному шарі обробіть загальні недоліки, в затемнюючому почистіть шкіру від занадто світлих ділянок, а в освітлюючому - від занадто темних. Застосовуйте відновлюючий пензель.
 6. Повторіть дії з пункту 5 для корекції зайвих волосків.
 7. Проведіть додаткову ретуш деталей за допомогою штампування.
 8. Вирівняйте шкіру методом освітлення і затемнення. Це найбільш довготривалий і потребуючий терпіння етап косметичної ретуші.
 9. Якщо деякі ділянки шкіри не мають потрібного кольору, їх потрібно фарбувати в окремому шарі з режимом накладення Color.
 10. Доопрацюйте фотографію на окремих шарах і проведіть фінальну корекцію.
 11. Додайте об’єм і різкість за допомогою фільтра High Pass.

Запрошуємо на наш курс обробки фотографій, в якому практикуючий ретушер систематизовано, від простого до складного, розбере алгоритм корекції зображення.

Запис на курси

Передзвонити ?