Увага!!! У зв'язку з постійними, частковими, аварійними відключеннями електроенергії компанія змушена перейти на ОНЛАЙН формат навчання. Після стабілізації та безперебійної подачі електроенергії буде знову відкритий доступ для навчання у всіх шести філіях компанії.

SEO для новачків: частина 2. Як відбувається взаємодія сайту і пошукових систем - Онлайн курси

 

 

У цій публікації розглянемо, як повинні "спілкуватися" сайт і пошуковик. Ці знання необхідні для SEO-оптимізації.

 

 

 

  • Перше знайомство

Пошукові системи в першу чергу повинні дізнатися про сайт. Вони можуть самостійно знайти його за певною активністю. Наприклад, якщо ви відправили посилання комусь в месенджері і ця людина перейшла за ним на ресурс. Ще ви можете прискорити індексацію сайту пошуковими системами, використавши кабінет вебмайстра будь-якої потрібної системи (в Гугл він називається Google Search Console). Після авторизації в кабінеті просто "повідомте" Гуглу про існування конкретного сайту.

  • Перше враження

Після того, як пошуковик дізнався про існування вашого ресурсу, сайт проходить швидке сканування ботом. Така індексація поверхнева, але після неї деякі сторінки вже з'являються в пошуковій видачі.

  • Спостереження

У перші дні після індексації ви можете помітити, що сайт за ключовим запитом розміщується навіть в першій двадцятці. Таким чином пошуковик перевіряє, як користувачі будуть взаємодіяти з ресурсом. Якщо сайт вже на перших порах не залучає відвідувачів, він так само швидко виявиться викинутим на кінець видачі, як і потрапив в її початок.

  • Зближення

Поки пошуковик чекає перших результатів взаємодії з сайтом, він починає проводити його основну індексацію. Сканує контент, всі сторінки, розділи та інше. Вплинути на швидкість цього процесу ми не можемо. Але існує кілька методів, за допомогою яких можна "попросити" пошуковик частіше перевіряти цю сторінку (тому що вона постійно оновлюється) або навпаки зайвий раз не чіпати іншу сторінку. Стандартний спосіб такої комунікації – файл robots.txt. Він повинен знаходитися в коді сайту і повідомляти пошуковим системам (ПС), куди можна і не можна заходити на вашому веб-ресурсі. Звичайно, ПС можуть і проігнорувати ваші "прохання".

  • Дружба

Сподіваємося, що на цьому етапі пошуковик все ж потоваришує з вашим сайтом – а кажучи мовою SEO – добре його ранжує. Далі система буде регулярно випробовувати ваші "стосунки". Деякі сторінки можуть скануватися ботами частіше за інші, але в будь-якому випадку сайт постійно буде перевірятися повністю.

Ось такі непрості стосунки сайту і пошукової системи. Ефективно ними управляти вчимо на курсі https://itstolytsa.ua/uk/kursy-ua/prosuvannia-saitiv/kursy-seo.

Запис на курси

Передзвонити ?