Як стати хорошим системним адміністратором - Онлайн курси

Щоб вирішувати проблеми системного адміністрування так, як це роблять фахівці з багаторічним стажем, запам'ятайте такий чек-лист.

Документація

У цьому питанні фахівці діляться на два табори: одні рекомендують вести записи, якщо ви знайшли або навчилися нових способів вирішення проблем, їх діагностики. Якщо пишете документацію в електронному вигляді, додавайте теги. Ви можете писати в звичайному блокноті, а можете - в багатокористувацькій базі знань (часто це можуть бути самописні рішення).

Другий “табір” стверджує, що хорошу систему потрібно будувати так, щоб її робота була зрозуміла не за документацією, а за плейбуком сисадміна і системою моніторингу. Таким чином фахівець менше займається копіпастом з документації і швидше виростає з новачка.

Шаблони

Завжди починайте з шаблонної перевірки (створіть стандартизований алгоритм дій), коли щось полагодили, встановили і т.д. Це дозволить спочатку провести перевірку найбільш важливою функціональності, а вже потім перевіряти малоймовірні проблеми.

Оптимізація

Використовуйте гарячі поєднання клавіш, регулярні вирази, клавіші швидкого виклику, розберіться в зручності різних варіантів інструментів (браузер, ОС, поштовий клієнт і ін.)

Автоматизація

Не обов'язково писати повноцінний скрипт, буває досить і однорядкової команди для автоматизації стандартних процедур. Якщо створення такого інструменту для автоматизації економить час і зусилля на вирішення завдання, ним може стати навіть повноцінна допоміжна програма з веб-інтерфейсом і API.
Варто ще виокремити розвиток навичок резервування даних і моніторингу сервісів комп'ютерної мережі, серверів та мережевого обладнання.

Вивчення невідомого

Доведеться як мінімум поверхнево вивчати багато технологій, методів, рішень, які постійно виникають в айті. Важливо пам'ятати, хоч в системному адмініструванні стикається дуже багато областей знання, не потрібно розбирати кожну на найнижчому рівні абстракції. Наприклад, не варто досконально розбиратися, як менеджмент пам'яті якоїсь сервісної програми взаємодіє з менеджментом пам'яті ОС, але ось загалом з поняттям оперативної пам'яті обов'язково потрібно ознайомитися.

Якщо багато з перерахованого вище вам не зрозуміло чи ви взагалі не уявляєте, як систематизувати знання з цих областей, запрошуємо на курс в IT Столиці. Посилання на навчальні програми залишаємо тут: https://itstolytsa.ua/uk/kursy-ua/kursy-sys-adminiv/osnovy-administruvannia.

Запис на курси

Передзвонити ?