Перше питання, яке хвилює всіх, хто вирішив пов'язати життя з IT – чи повинен програміст мати профільну освіту. Історії «самородків», які стали займатися програмуванням ще до закінчення школи, звичайно, надихають, але це поодинокі випадки. Спеціаліст, який здобув освіту у ВНЗ, як мінімум має потужний математичний апарат, що ставить його на голову вище адептів самоосвіти.

Щодо ВНЗ, де навчають програмістів, то в Україні таку спеціальність можна отримати практично у всіх топових навчальних закладах: Львівська політехніка, КПІ, Харківський політехнічний і Харківський авіаційний.

Для вступу абітурієнту потрібно скласти іспит з української мови та математики (це обов'язкова умова), а також додатково – фізику, англійську або іншу іноземну мову, інформатику.

Чи повинен абітурієнт вміти кодувати?

Знання мов програмування і навички написання коду не є необхідними для вступу до ВНЗ. Проте, професійний кодер повинен освоїти більше десятка мов і вільно володіти кожною з них. Тому перед вступом до ВНЗ бажано мати базу Java, Python, Ruby або C# – це полегшить подальше навчання.

Чи потрібно знати дизайн, соціологію, економіку програмісту?

Візуальна частина програми тісно пов'язана з її кодом, тому написання коду не обходиться без розуміння структури зовнішнього вигляду сайту, його дизайну.

Ще одна важлива характеристика інтерфейсу – ергономічність. Дизайн програми не тільки повинен бути красивим, сучасним і виконаним в корпоративних кольорах, але і бути зручним у використанні. Розуміння принципів ергономіки необхідно програмісту для створення якісного продукту.

Крім того, важливо, щоб додаток швидко завантажувалася, мав гарний вигляд на екранах різного формату. Розробники мобільних пристроїв працюють на стику технологій, тому зобов'язані розуміти основи дизайну крім навичок написання коду.

Що стосується економіки й соціології, які, здавалося б, далекі від програмування, то сучасному айтішнику ці знання будуть корисні. Вони необхідні для того, щоб орієнтуватися у світі IT-технологій, розуміти концепцію блокчейн і інтернету речей. Область застосування – розробка складних програмних продуктів для міжнародного ринку, рішення для краудсорсингу.

Чи повинен програміст знати апаратну частину комп'ютера?

Розбиратися в будові комп'ютера важливо для майбутніх розробників hardware. Більшості програмістів глибокі знання інженерної частини не знадобляться. Більш важливо мати уявлення про мобільні пристрої, які містять програми – фітнес-трекери, годинник, планшети та смартфони, система «розумний дім». Не виключено, що в майбутньому саме для цих гаджетів розробник і буде писати код.

Актуально для програмістів навчання за суміжними спеціальностями, такими як кібербезпека, інформаційний захист і хмарні технології. Комплексна освіта підвищує шанси на працевлаштування і кар'єрний успіх програміста.

Вас також може зацікавити

Запис на курси

Передзвонити ?