Методи підбору персоналу

Знайти грамотний персонал не так просто, як може здатися на перший погляд. Керівники відділів управління персоналом твердять про те, що для того, аби відшукати працівників з відповідними вимогами, необхідно добре та тривало трудитися. Більшість не має поняття, але для того, аби розшукати та відібрати підхожі кандидатури, за діло приймаються всілякі засоби із запасу психологічної науки. Мови йде про нестандартні та стандартні інтерв’ю, тестування особистості чи інтелекту, поліграфічні співбесіди та інше. За останні пару років рекрутери опанували багато методик. Буде неправильно стверджувати про те, що застосування психологічних методів геть не володіє різноманітними складнощами, от тільки формування величезний досвід ведення засобів відбору в конкуруючій атмосфері, частіше за все ставить наголос на формуванні контрактів, трудових договорів.

Наші психологи мають у своєму розпорядженні величезні обсяги методик, котрі вони перейняли в іноземних спеціалістів. З метою їхнього адаптування необхідно всього лишень зробити переклад. Як висновок, методики, що ще якимось чином можна застосовувати для пошуку та підбору персоналу, не мають відповідності з головними психометричними вимогами.

Вибір хороших спеціалстів

Наступна велика перепона, котра стоїть на шляху застосування нинішньої психологічної діагностики, відносно практики профвідбору це маленький рівень психологічної підготовки керівників та потенційних працівників, що ставлять собі за мету отримати хорошу посаду, не докладаючи до цього ніяких старань. І для того, аби провести професійний психологічний відбір працівників підприємства та розібратися з іншими проблемами, що мають відношення до оцінки колективу, слід залучити в цю справу не одних тільки психологів, але й грамотні психологічні механізми, котрі відповідають всьому переліку вимог. Кадрові агентства: якщо Ви вдастеся до допомоги таких інстанцій, то це буде досить затратно. У Вас є свій відділ кадрів, котрий може зробити цю роботу. Тільки для того необхідно мати в ньому грамотних спеціалістів, на котрих, правда, можна покластися.

Більшість знає, що кадрові агентства займаються наданням послуг. Вони беруть орієнтир на постійних клієнтів. Зараз все частіше помітний той факт, що економіка стала розвиватися дуже стрімко і тому розвинулася постійна нестача кадрів. Але якщо поглянути на ринок, то величезна кількість кадрових агентств займається обслуговуванням конкретних фірм. І тут виходить якась непогодженість: чи ж ті кадрові агентства виконують по – дилетантські  свою роботу, що підбирають непідхожий персонал чи ж вони виконують свою роботу так погано, що клієнтам регулярно доводиться змінювати агентство для пошуку. Траплялося і таке, що необхідних кандидатів не було і їм потрібно було «ліпити» працівника своїми руками.

Боротьба за професіоналів. Для того, аби підібрати хороший персонал, слід боротися, не покладаючи рук. Одним з головних механізмів конкурентного проведення бою є переманювання. Ця стратегія стала однією з – поміж найефективніших. В такому HR – відділі, частіше за все виділяють, так звану групу «внутрішнього прямого пошуку». Її специфіка полягає у підборі грамотних керівників всередині самого підприємства.

Підбір персоналу

Сформований довготривалий план, відносно потреби в працівниках – спеціалістах на 6 місяців та більше. Базується він на кар’єрних планах та на прогнозі зросту підприємства. HR – відділ проводить укладення ряду письмових погоджень з внутрішніми клієнтами, відділами, на рахунок характеру обслуговування та послідовності взаємодії. Все розписується до найдрібніших деталей.

Агресивний рекрутинг. Фірми, що займаються цим, відводять першість позицій, що критичні для місії фірм. Головними заведено вважати ті посади, котрі мають відношення до обслуговування клієнтів та прибутковості. Панує думка, що рекрутер  - це основна посада підприємства, що має пряме відношення до зросту прибутку. Внутрішній тренер разом з керівниками регулярно спостерігають за тим, як рекрутери проводять переговори з шукачами. Самі рекрутери проінформовані про це. Вони займаються розвитком техніки переговорів, у них протягом кожного тижня реалізуються тренінги. Всі лінійні менеджери навчаються техніці поведінкового інтерв’ю. дана методика активна на території більшості підприємств, але застосовують її тільки рекрутери. З метою максимально точного відбору і зменшення кількості помилок, були сформовані опитувальники – для кожного відділу є свій.

Впевнено сказати, що зміниться у функціоналі HR – менеджерів та працівників кадрових агентств через 10 років, жодна людина прогнозувати не насмілиться. Як інтернет та комп’ютери змінили методику підбору продукції, так і різкі міни в галузі бізнесу та сучасних технологій змінять рекрутинг таким чином, що його не зможуть впізнати навіть найбуваліші його представники. Все, що лишається робити, то це очікувати того моменту, коли всесвітня база даних перебудує пошук кандидатів у більш спрощену та доступну для всіх спеціалістів, відносно підбору персоналу.

Запис на курси

Передзвонити ?