Менеджер з туризму

Сучасна індустрія туризму здатна запропонувати різноманітні програми для відпочинку. Все залежить виключно від вподобань людини. Аби всі вони були втілені в реальність й існує посада менеджера з туризму. Дуже довгий час всі вважали, що професія ця досить романтична та має собою на увазі поїздки в різноманітні куточки світу, спілкування з іноземними туристами. От тільки сьогодні її такою більше не вважають. Тапер, якщо людина й обирає роботу в цьому спрямуванні, то вона розуміє, що романтики тут буде вкрай мало, плюс, морально до неї слід готуватися. Вперше приватні туристичні агентства на нашій території були помічені на початку 90 – х. Їхні керівники мали хороші стосунки з іноземними партнерами. Вони відбирали менеджерів та бралися за їхнє навчання на тому ж робочому місці. Всі успішні новачки, здобуваючи досвід, бралися відкривати власні агентства. На той час для цього не слід було оперувати великими фінансами.

Кількість туристичних фірм стає все більшою кожного дня – вона пропорційна попиту. Під час сезону практично у кожного з них активна посада менеджера. Тільки сьогодні, в період конкуренції, керівники проводять жорсткий відбір, в особливості це стосується топових посад.

Професія: менеджер з туризму

Що ж: туристичний агент чи туристичний оператор? Знайте, що менеджер з туризму це, все – таки, поняття широке. Якщо Ви керівник, то тоді з Вами все зрозуміло, а от, якщо Ви займаєтеся бронюванням білетів телефоном, то тут ситуація складається зовсім інакше. Ваша посада може іменуватися, як менеджер, от тільки фронт робіт може бути найрізноманітніший. Дуже необхідно розуміти чіткі обов’язки, котрі потрібні для виконання такому працівнику.

Якщо це компанія – туроператор, то до обов’язків менеджера буде входити розробка та побудова туристичних маршрутів, а от турагентства   займаються їхньою реалізацією. Менеджери, котрі працюють в компаніях – туроператора, будують туристичні маршрути, створюють пакети турів, укладають договори з рядом турагентств, оформлюють візи та страхування, формують екскурсійні програми; проводять переговори зі стороною, що приймає.

Якщо говорити про компанію – туроператора, то в ній кожен працівник несе відповідальність за свій відрізок роботи. Хтось оформлює візи, бронює місця і так кожен. Такі операції не дуже складні та їх можна виконувати, якщо у Вас мінімальний досвід. Але, що стосується куди відповідальнішої справи, такої, як побудова нового спрямування, то, звичайно, робити це може тільки грамотний спеціаліст, що має міцні знання та відмінну репутацію. Багато туристичних агентств реалізує готову продукцію, намагається залучити та втримати клієнтів. Менеджери турагентств – це міцні канати, між туроператорами та клієнтами. До цих працівників клієнти звертаються, відносно затримки вильоту, інцидентів в номерах та інших питань.

Менеджер туристичного агентства займається такими завданнями, як:

  • оформлення договорів;
  • прийом дзвінків;
  • надання консультацій;
  • вивчення ринку;
  • підбір підхожого туру, виходячи від побажань клієнта.

Існують такі туристичні компанії, що займаються, як операторськими, так і агентськими функціями. Найчастіше, це маленькі фірми, котрі з самого початку формували у якості агентств, а потім зайнялися розробкою своєї продукції.

Кар’єрне зростання. Якщо це велика компанія – туроператор, то новачкам навіть влаштуватися туди буде вкрай складно. І якщо говорити про кар’єрне зростання, то воно не буде таким стрімким. Наприклад, Ви можете почати працювати у відділі бронювання та протягом тривалого часу, виключно, над замовленнями оформленням білетів. Аби стати начальником відділу, на це слід багато сил та терпіння. Але у якості позитивних аспектів: стабільна заробітна плата, подальша перспектива роботи, що вміщує в себе створення турів, стратегій. Якщо це туристичне агентство невеликого масштабу, то показати себе Ви зможете протягом набагато меншого відрізку часу, але розпочати свій шлях слід буде від кур’єра чи ж від помічника менеджера.

Як кажуть спеціалісти, навчитися досліджувати туристичний ринок та розбиратися в ціновій політиці центральних туроператорів можна за короткий час.  Далі, Вам будуть доручати виконувати роботу і серйознішу. Отак через той же рік можна і до менеджера дорости. А тут вже і слід буде спілкуватися з великою кількістю людей. Якщо у Вас вийде успішно реалізовувати тури та зберігати цілковитий спокій під час найстресовіших інцидентів, то Ви покажете наскільки профпридатні. Далі можна мітити і на посаду керівника відділу.

Звичайно, відповідальності тут буде більше. Під вашу відповідальність потрапить контроль роботи всього персоналу, надання допомоги менеджерам з невеликим досвідом, вирішення ряду конфліктних моментів. Після трьох років такої діяльності у Вас з’явиться повне право претендувати на посаду заступника директора чи того ж керівника. Робота, у такому випадку, буде цілком іншої і сам характер її зміниться.

Менеджер з туризму – це людина, котра:

  1. знає всі нормативні акти, що регулюють діяльність туристичних компаній;
  2. вміє розмовляти іноземними мовами;
  3. розуміє тонкощі бізнесу;
  4. вміє працювати в спеціальних комп’ютерних програмах;
  5. тямить у географії, знає історію, культуру, дивини різноманітних куточків світу.

Запис на курси

Передзвонити ?